Skip to content

Spaniele do adopcji
 

IMG 27641

 

Koleś przeżył już w swoim psim życiu bardzo dużo….. Dotychczasowe jego losy są dla Nas wielką niewiadomą ,ale możemy się domyślać ,że życia łatwego nie miał……. Pewnego październikowego wieczora po prostu wyrósł przed kołami samochodu ludzi którzy wracali z Poznania do Krakowa…. Szczęście w nieszczęściu…. Przerażony, brudny, zarośnięty…. Biegał po ruchliwej drodze cudem unikając tragicznego spotkania z kołami rozpędzonych TIRów. Dobrzy ludzie w ostatniej chwili zatrzymali swój samochód. Decyzja była szybka i oczywista – koniecznie trzeba psiaka złapać i zabezpieczyć. I tu zaczyna się droga w stronę lepszego życia Kolesia. Dogonić i złapać przerażonego a przy tym zrezygnowanego psiaka nie było łatwo, ale dla chcącego….

Koleś trafił do samochodu. Tu okazało się że jest przeraźliwie brudny, zaniedbany i śmierdzący. Stan jego uzębienia oraz uszu już na pierwszy rzut oka świadczył o tym ,że pies przetrzymywany był w koszmarnych warunkach….ze względu na jego urodę i typowość w rasie prawdopodobnie wykorzystywany w pseudohodowli. Ale to tylko, albo aż Nasze domysły….

A teraz kilka faktów:

Koleś to około siedmioletni pies w typie rasy Cocker Spaniel Angielski. Maść złota. Uzębienie pełne, choć ząbki zniszczone (prawdopodobnie od nadgryzania krat!!!). Piękne migdałowe oczy i nieprawdopodobnie długie rzęsy. Dość masywna budowa ciała. Obecnie wyczesany i zadbany – może zwracać uwagę swoją urodą. W kontaktach z innymi psami bardzo poprawny. Nie zachęca sam do zabawy, ale też nie ma nic przeciw radosnym harcom z psami jak i suczkami. Lubi aportować piłeczkę. Uwielbia pływać. Jest bardzo oddany i wpatrzony w swojego opiekuna. Karny i spokojny. Bez problemu zostaje sam w domu. Bardzo dobrze znosi jazdę samochodem. Jest zachipowany i wykastrowany. Przeszedł wszystkie niezbędne psie szczepienia i podstawowe badania.

Ideał ???? Powiedzmy….

Więc kilka słów o Kolesiowych niedoskonałościach….

Po pierwsze USZY– po znalezieniu były w koszmarnym stanie. Zaniedbane do granic możliwości. Teraz, po kilkumiesięcznym leczeniu jest o niebo lepiej, ale lekarze nie wykluczają, że podawanie kropli będzie konieczne do końca jego psiego życia.

Po drugie - Koleś NIE PRZEPADA ZA ZABIEGAMI PIELĘGNACYJNYMI – pewnie nigdy nie czesany i dość rzadko kąpany, powoli się uczy że może to być także przyjemne, a że jest pojętnym psim gentelmanem – jest szansa że przy odrobinie cierpliwości i wyrozumiałości po jakimś czasie będzie zachwycony dbaniem o jego urodę.

Aaaaa….i jeszcze jedno – Koleś bardzo nie lubi być podnoszony (co oznajmia zdecydowanym powarkiwaniem), ale kto by chciał podnosić takiego dużego psiaka ;)

No i najważniejsze – KOLEŚ SZUKA DOMU NA ZAWSZE !!!!!!!!!

Domu odpowiedzialnego. Najlepiej doświadczonego, gdzie nie będzie pierwszym pisakiem swojego Pana. Domu bez małych dzieci – Koleś chętnie zostanie kompanem dzieci w wieku szkolnym, gdzie będzie mógł być towarzyszem wycieczek i rozsądnych zabaw. Domu w Krakowie lub okolicy – dość już dalekich wojaży w jego psim życiu. Obecnie Koleś przebywa w domu tymczasowym w Krakowie.

Ze strony dotychczasowych opiekunów Kolesia po procesie adopcji zostanie zapewniona pomoc behawioralna oraz pomoc w utrzymaniu jego szaty w należytym stanie.

W procesie adopcji obowiązuje standardowa procedura adopcyjna – podpisanie umowy adopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna.

ZANIM ZDECYDUJESZ SIĘ DAĆ KOLESIOWI NAJLEPSZY DOM NA JAKI ZASŁUGUJE – ZAPRASZAMY NA KILKA SPACERÓW….. POZNAJ KOLESIA OSOBIŚCIE I PRZEKONAJ SIĘ CZY WASZE ŻYCIOWE DROGI SKRZYŻOWAŁY SIĘ NA ZAWSZE !!!!

W sprawie adopcji prosimy o kontakt z nr telefonu

501-737-474 Bożena.

 

 

 

Jest wiele spanieli, które potrzebują pomocy,
własnego domu i człowieka do kochania.
Jeżeli chcesz mieć pieska, a nie zależy Ci na rodowodzie,
to zajrzyj proszę na te strony......... może znajdziesz tam
swojego wymarzonego przyjaciela.
 Nie kupuj od pseudohodowcy - ZAADOPTUJ!